2024 március 28

Bogsch Erik kapta az Év Embere díjat

Lambert Gábor, a hetilap főszerkesztője a szerdai díjátadáson elmondta, a Richter kiváló példa arra, hogyan lehet kiemelkedő eredményeket elérni magyar erőforrásokra alapozva. Tavaly egy újabb svájci céget sikerült megvásárolnia a Richternek, lényegében saját erőből, és kiemelkedik a pszichológiai betegségek kezelésére alkalmas cariprazine amerikai bevezetése is – tette hozzá.

[extracode type=”ad” id=”in_post_trendextra” data=”103″]

Elmondta, a Figyelőnek a patrióta gazdaságpolitika, minden protekcionista megfontolás nélkül azt jelenti, hogy magyar talajon, külföldi felvásárlásokat kivédve sikerüljön a hazai tudományos, kutatói potenciált jól hasznosítani, továbbvinni, és kilépni a nemzetközi piacra.

Bogsch Erik, az elismerést megköszönve hangsúlyozta, arra a legbüszkébbek, hogy a cégben megadják a lehetőséget, hogy tehetséges emberek Magyarországon tudják kifejteni tevékenységüket, ezzel hozzájárulva a magyar gazdaság fejlődéséhez.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A kutató-fejlesztő kollegák ugyanolyan körülmények között tudnak dolgozni, mint a nyugat-európai laboratóriumban – tette hozzá.

Kitért arra, hogy az 1901-ben alapított cégnek már az első világháború után voltak leányvállalatai külföldön, a nemzetközi hálózat ma már nemcsak a régióba, hanem Nyugat-Európába, Latin-Amerikába és Kínába is kiterjed. A cég árbevételének 90 százaléka külföldről származik – ismertette, hozzátéve, hogy a nemzetközi szintű gondolkodás és viselkedés is nagyon lényeges, kiemelve a hitelességet és az átláthatóságot.

A 2014-es év teljesítménye alapján az első Figyelő Év Embere Hosszú Katinka lett, 2015-ben Demján Sándor.