2024 április 19

Nyilatkozat morzsákat csócsál a devizapiac

Jegybankári taktikázások színezik a nagy devizák piacát péntek reggel, mely történetesen 13-ra esik. Az oldalazó spekulációk elejtett nyilatkozat morzsákból, könnyen félreérthető megjegyzésekből építenek rövid távon esélyes pozíciókat.

Darab ideig fenntartható az eszközvásárlás

Az Európai Központ Bank továbbra sem látja, hogy az eurózónában fenntartható módon közeledne az infláció a 2 százalék körüli célhoz, így még mindig van létjogosultsága az eszközvásárlási programnak, legalábbis ez derült ki az EKB márciusi kamatdöntő ülésének tegnap közzétett jegyzőkönyvéből.

Tanulj a tőzsdén kereskedni 21 nap alatt! Kérd az INGYENES videóidat még ma! (A kereskedés kockázatos.) (x)

Az Erste elemzői arra hívják fel a figyelmet, hogy a hír nyomán enyhe gyengülésbe kezdett az euró. Igaz, az alapvetően várakozás is ez volt.

Még a forint is hízhat

Az EUR/USD kurzus ma reggel 1,233-nál tartózkodik, továbbra is oldalazó mozgást felmutatva 1,22 és 1,25 között.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

A kedvezőbbre forduló nemzetközi hangulat a régiós feltörekvő devizák piacán is hozhat kisebb vételi érdeklődést – vélik az Erste elemzői. Az EUR/HUF kurzus ennek keretében a 309,8 forintnál lévő 200 napos mozgóátlagig ereszkedhet le. Ezt követően azonban már nehezebb lesz erősödnie a forintnak.

Nem botlik államadósságba a Fed

Az euró/dollár másik lábánál Neil Kashkari, az idei évben nem szavazó, alapvetően óvatos beállítottságú Fed jegybankár véleménye lehet most érdekes – emelik ki az Equilor elemzői. A jegybankár szerint a Fed nem fogja figyelembe venni az államadósság alakulását a kamatszint meghatározásakor, tehát az adósságtömeg emelkedése miatt nem fogja alacsony szinten tartani a kamatokat. Egyes kormányzati tisztviselők ugyanis abban reménykednek, hogy a Fed emiatt lassabban fog kamatot emelni.

Ám a jegybanknak – véli Kashkari, más szempontokat kell figyelembe vennie: egyrészt az infláció alakulását, másrészt a munkaerő piaci folyamatokat. A jegybank részéről korábban is több kritika érte Trump adócsökkentési terveit, mivel azt a gazdasági ciklus felívelő szakaszában tette meg, kockáztatva ezzel egy esetleges túlhevülést, ráadásul a jelenlegi eladósodottsági szint mellett, kamatemelési ciklus közben nem tűnt a legjobban időzítettnek a döntés.