2024 április 25

Széfekbe menekítjük értékeinket

A lap pénteki cikke szerint a legtöbb pénzintézetnél elérhető ez a szolgáltatás. A bankok rendszerint saját ügyfeleiknek kínálják a széfeket, így csak számlanyitás ellenében lehet széfet bérelni az MKB-nál, a CIB-nél és a Budapest Banknál, ellenben az OTP más bankok ügyfeleinek a széfbérlési igényeit is befogadja, miközben 10 százalék kedvezményt nyújt a számlavezető ügyfeleknek.

bankolás széf biztonság 123rfA pénzintézet nem vizsgálja, hogy mi kerül a széfekbe, és garantálja, hogy az ügyfél egyedül férhessen hozzá az elhelyezett vagyontárgyakhoz. Ugyanakkor szigorú korlátozások is vannak, és ezeknél fenntartja az ellenőrzés jogát. Így tilos a széfekben készpénzt tartani, hogy ne lehessen jövedelmet elrejteni a hatóságok elől. Vannak biztonsági megfontolások, így tilos elhelyezni öngyulladásra hajlamos, robbanó, sugárzó vagy más veszélyes anyagot, de fegyvert és annak tartozékait – még érvényes lőfegyvertartási engedély birtokában – sem tárolhat az ügyfél a trezorban.

A bankok akár több tíz millió forintos garanciát is vállalnak a trezorban tartott értékekre. Az OTP-nél ez 500 ezer és 2 millió forint között van, utóbbi esetében külön nyilatkozatot kell tenni. A CIB-nél a széfbérleti díjak 250 ezer forint kártérítési értéket foglalnak magukban, de egyes fiókokban emelt szintű szolgáltatás igénybevétele esetén ez az összeg elérheti az 50 millió forintot is. A Budapest Banknál nem mondtak konkrét összegeket, rugalmas konstrukciókat ajánlanak és az ügyfélre bízzák, hogy mekkora biztosítási összeget ítél szükségesnek – írja az újság.