2024 március 29

Tájékoztatás a kárbejelentésről

Az MTI-nek szombaton küldött tájékoztató szerint a káreseményt az üzletkötőn keresztül, vagy a biztosító bármelyik központi elérhetőségén keresztül lehet bejelenteni.

A közlemény megjegyzi: ha az ügyfél az árvízhelyzet miatti felfordulásban nem tudja a kötvényt bemutatni, akkor sincs probléma, a biztosító az ügyfél neve és címe alapján el tudja végezni a beazonosítást kötvényszám nélkül is.

Közölték: a biztosítási szakértő megkezdi a teljes körű kárfelmérést, amint az érintett terület megközelíthető, a később megjelenő károkat pedig pótszemle keretében rögzíti. Előfordulhat ugyanis, hogy az árvíz okozta beázás miatt napokkal később válik le például a vakolat, vagy jelennek meg új repedések a falon.

A sérüléseket érdemes a szakértő kiérkezése előtt összeírni – tanácsolja a biztosító.

Azt is javasolják a károsultaknak, hogy amennyire lehetséges, ne változtassanak az adott állapoton, ne kezdjenek el rendet rakni, amíg a kárfelmérés nem történt meg. Ha mégis feltétlenül szükséges valamit kijavítani, kicserélni, készítsenek fényképet az eredeti állapotról. A sérült bútorokat, tárgyakat 30 napig őrizzék meg, mivel azokat a biztosítónak be kell tudni mutatni.

A biztosító a kártérítést egy összegben fizeti, azonban lehetőség van előleg felvételére is. Akinek az árvíz következtében lakhatatlanná válik a háza, mert például kidőlnek a falak vagy megsüllyed az épület, a K és H Biztosító legfeljebb 5 hónapra és 100 ezer forint értékhatárig állja egy azonos színvonalú ideiglenes lakás bérleti díját.

Kitelepítés idejére, ha a házat nem éri hasonló kár, azonban nem fizet a biztosító bérleti díjat. Ebben az esetben viszont az érintetteket ideiglenes szálláson helyezi el az illetékes önkormányzat.