2024 március 29

Támogatói névsorral válaszolnak a Liget projektet ellenzőknek

Mindig lesznek ellenzők

A kormánybiztos a Kossuth rádió 180 perc című műsorában elmondta, hogy a magyar történelem folyamán nem a Liget projekt az első olyan beruházás, amely komoly társadalmi vitát vált ki, hiszen a Lánchíd vagy az Országház építését a maga idejében szintén óriási viharok kísérték.

„Mint azt a támogatói névsor is mutatja, több mint 80 kiemelkedő közéleti személyiség, köztük 25 Kossuth- és Széchenyi díjas tudós és művész biztosította támogatásáról a Liget projektet, ami nem csoda, hiszen ez egy évtizedek óta nem látott léptékű, súlyú és minőségű városfejlesztés az országban” – fogalmazott Baán László.

A beruházást támogató nyilatkozat aláíróinak teljes névsora ezen az oldalon olvasható. A támogatók között szerepel például Vidnyánszky Attila, a Nemzeti Színház igazgatója, Miklósa Erika, Kossuth-díjas operaénekesnő és Lakatos Márk stylist, jelmeztervező is.

[extracode type=”ad” id=”in_post”]

Fellebbezett Zugló

A területen zajló munkák ellen számos civil szervezet és ellenzéki párt tiltakozott. Szabó Rebeka, Zugló PM-es alpolgármestere szerdán elmondta, hogy a zuglói önkormányzat fellebbezést nyújt be az V. kerületi kormányhivatalnál az egykori Hungexpo területén található negyven fa kivágásáról szóló határozat ellen, mert az eljárásban több hiba is van. Egyebek mellett kifogásolták, hogy a negyven kivágott fa helyére több mint 800 tiszafát akarnak ültetni, amelyek azon túl, hogy lassan nőnek, sok locsolást igényelnek a termésük pedig mérgezők.

A kormánybiztos erre reagálva elmondta, hogy a tiszafa nem csak Magyarországon, de a Ligetben is őshonos, valamint a mérgezést is „fals érvelésnek” tartja, hiszen a tiszafa termését „nem kell megenni”. 

Baán László emlékeztetett arra, hogy a Liget projekt keretében a Városliget zöldfelületének aránya a jelenlegi 60-ról 65 százalékra fog emelkedni, megújulnak a régi, elhanyagolt épületek és korszerű futókört és sportpályákat is létesítenek.

A kormánybiztos beszélt arról is, hogy a Nyugati pályaudvar környékére tervezett projekt is jelentős zöldfejlesztést jelenthet, hiszen az elhagyott ipari terület megújításával „egy zöld sáv” kapcsolhatná össze a várost a ligettel. Ennek terveiről a kormány a közeljövőben tárgyal.