Tolna megyei munkaerőpiac: 13,6%-os munkanélküliség és mérnökhiány (2010. szeptember 8. 13 óra 20 perc)
Júliusban 13,6 százalékos volt a munkanélküliség Tolna megyében, az adatok szerint a nyilvántartott álláskeresők 41,4 százaléka legfeljebb 8 osztályt végzett. De nemcsak az alacsony iskolázottság jelent problémát, hiányzik a megfelelő szintű nyelvtudás és a projektben való gondolkodás is az itt élőkből. Munkaerőpiaci körkép Tolna megyéből. Emelkedett az elbocsátást tervező cégek száma (2010. szeptember 7. 14 óra 50 perc)
A magyarországi munkáltatók 70 százaléka nem tervez munkaerő-felvételt, de elbocsátást sem 2010 utolsó negyedévében, ugyanakkor az idei harmadik negyedévhez képest nőtt az elbocsátást tervezők aránya a Manpower munkaerőpiaci szolgáltató legfrissebb felmérése szerint.
Heti várható: kevés makroadat, de izgalmas kereskedés (2010. szeptember 6. 16 óra 13 perc)
A hétfői amerikai szünnap miatt rövidebb héten a viszonylag kevés makrogazdasági adatközlés és vállalati
jelentés ellenére izgalmas kereskedésre számítunk.
Optimista hangulatban a piac az amerikai munkaerőpiaci adatok után (2010. szeptember 3. 16 óra 0 perc)
Az amerikai munkanélküliek száma a harmadik egymást követő hónapban is csökkent, azonban ez a visszaesés a vártánál jóval csekélyebb mértékű volt. Hasonló meglepetést okozott a magánszektorban foglalkoztatottak számának növekedése.
Titkos fizetések: nem magyar sajátosság (2010. szeptember 3. 13 óra 25 perc)
Miért olyan nagy titok a fizetés vagy akár csak az átlagfizetés? Nyugaton az álláshirdetésekbe többször beleírják, mennyi bért tudnak kínálni a munkáért, nálunk viszont általában a jelöltnek kell megmondania, mennyi bért igényel. Miért alakult ez így? Miért tabu, ki mennyit keres vagy egy cég mennyit kínál egy pozícióért?
>> |