2024 április 19

Ügyészség: bűnsegéd lehet, aki tiltott szerencsejáték oldalát teszi elérhetővé

Fazekas Gézát az MTI azután kereste meg, hogy Tállai András, a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára úgy nyilatkozott: a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) ezentúl nemcsak a tiltott online szerencsejátékot szervezőkkel szemben lép fel, hanem az ilyen oldalak népszerűsítésében, reklámozásában részt vevők is szigorú, akár büntetőjogi szankciókra is számíthatnak.
A Legfőbb Ügyészség szóvivője emlékeztetett: a szervezet elvi szinten már vizsgálta az online szerencsejátékok büntetőjogi vonatkozásait. Megállapították, hogy bizonyos feltételek mellett a büntető törvénykönyv 360. paragrafusában szabályozott „tiltott szerencsejáték szervezése” bűncselekmény az online szerencsejáték esetében is megállapítható.
A Legfőbb Ügyészség szerint tehát a jelenleg hatályos büntető törvénykönyv megfelelő keretet biztosít az ilyen jellegű bűnelkövetők ellen.
Tállai András pénteken arról beszélt az MTI-nek, hogy az utóbbi években nagy számban jelentek meg olyan online szerveződések, amelyeknek nincs engedélyük online szerencsejáték szervezésére. Az adóhatóság álláspontja szerint azok, akik így működtetnek online kaszinót, tiltott szerencsejátékot szerveznek – részletezte a szabályokat az államtitkár.
Felidézte, 2014 januárja óta a szerencsejátékokra vonatkozó szabályozás lehetővé teszi, hogy azokat az oldalakat, amelyeken tiltott szerencsejátékot szerveznek, hozzáférhetetlenné tegyék. A NAV a Nemzeti Média és Hírközlési Hatóság (NMHH) segítségével már több mint nyolcszáz blokkoló határozatot hozott.