
Mikor menti a forintot a jegybank?
| szerző: Faragó József | olvasási idő: kb. 1 percLassan kifogy a forintból a szusz. Kérdés, hogy az MNB mikor lép valamit? Esetleg a 320-as euró fölé tolja a komfortzónáját?
Lassan megkezdődnek a latolgatások, hogy 320 forint fölé emelkedik az euró árfolyama, vagy a jegybank beavatkozik, s a forint érdekében interveniál?
Érik az intervenció?
Tegnap ismét gyengültek a feltörekvő piaci devizák, a török líra új mélypontot ért el az euróval és a dollárral szemben is, az argentin peso és a dél-afrikai rand is veszített értékéből – mondta Varga Zoltán, az Equilor senior elemzője.
Tanulj a tőzsdén kereskedni 21 nap alatt! Kérd az INGYENES videóidat még ma! (A kereskedés kockázatos.) (x)
Hozzátette: a forint piacán is mérsékelt eladói nyomás volt tapasztalható, ezzel elérhető közelségbe került a 318-as ellenállási szint.
Mint mondta, továbbra is arra számítanak, hogy a szint közelében megtorpan a mozgás, azonban amennyiben folytatódik a tőkekiáramlás a feltörekvő országokból, nem lesz könnyű megállítani a folyamatot.
A jegybank egyelőre nem reagált a forint jelentős gyengülésére, de az Equilor várakozásai szerint a 318-as szint közelében sor kerülhet valamilyen beavatkozásra.
Vége szakadhat a sávozásnak
A technikai adottságok mellett a fundamentumokról sem árt azért elfeledkezni – hívta fel a figyelmet Cinkotai Norbert, a KBC vezető elemzője. Mondván, előfordulhat, hogy lassan vége szakad az évek óta tartó, alacsony volatilitással járó sávozásnak.
Bár a választások nem jelentettek nagy változást a forintnál, de az MNB háza tájáról jöttek érdekes hírek, főleg a hitelezés felpörgetésével kapcsolatban. Ezek a kamatpályára vonatozóan már némi jelentéstartalommal bírhatnak, megerősíthetik azt, hogy a kamatszint vélhetően sokáig alacsony maradhat.
Miközben a kötvényhozamok azért szépem emelkednek a fejlődő piacokon. Nos, növekvő hozamkörnyezetben tartani a kamatokat a forint gyengülésével is járhat, legalábbis elméletileg.
Idővel 320 fölé lendülhet
Arra is emlékeztetett a KBC elemzője, hogy a fogyasztás beindulásával elolvadhatnak a forintot eddig erősítő tényezők. Nem arról van szó, hogy látványos hiány lenne rövid időn belül, de az eddigi pluszt jelentő tényező gyengülhet.
Ráadásul, az EU-s támogatások terén sem feltétlenül kell az előző évekhez hasonló mennyiséget várni a következő időszakban, ezek szintén a forintot gyengíthetik. Igaz, inkább csak hosszú távon.
Szerinte, nem kizárt, hogy 320 forint fölé lendül az euró árfolyama, ám ehhez még idő kell, s a technikai ellenállásokról sem szabad elfeledkezni.